Motto

"Mlčení vždy neznamená souhlas. Někdy to znamená, že jsme příliš unavení vysvětlováním lidem, kteří se to ani nesnaží pochopit."

utorok 3. februára 2015

Povím ti to takto...

Je veľmi veľa vecí čo by človek chcel zo seba dostať mlčaním. Vlastne, písaním. No veľa z toho, čo sa mu naháňa v hlave a tlačí ho tam, von jednoducho nemôže. Niekto si píše denník a tam napíše snáď všetko, aby sa mu odľahčilo. A je možno spokojný. Ale ten denník je potom jeho tajomstvom, ktoré láka druhých. "Vieš o tom, že si vedie denník. Čo tam asi tak píše? Je tam aj niečo o mne?" - určite zaujíma každého, kto o ňom vie. Vlastne sa stáva akýmsi druhom pokladu. V tom denníku býva často napísané práve to mlčanie...

Niektoré myšlienky, aj keď riadne v podvedomí, alebo dokonca priamo vedome, tlačia. Práve tieto musia jednoducho ostať tam, kde sú, pretože sa veľmi ľahko môže stať, že vďaka nefiltrovanej rýchlosti, akou z teba vyletia, budeš nie náhodou zaradený do kategórie egoista of the year. A ty ním veru nie si. Ty to vieš, ty altruista jeden! Ja viem, že si len chcel zo seba vypustiť paru. Ale žiaľ, horúcu...

A preto ti to povím takto: Radšej si kúsni do jazyka než by si mal niekoho svojim názorom, či postojom raniť. A vôbec by ťa neospravedlnilo, že si to nemyslel úmyselne a že to z teba, ako som už povedal, len tak bez filtrácie vyletelo. Darmo potom budeš vysvetľovať, že si tie pomyslené hasiace prístroje, ktorých úlohou bolo uhasiť horúce slová ešte predtým, ako z teba vyleteli von, na ich páľavu vôbec nepoužil.

"Mlčanie je zlato a preto, srať na to!" - povedal som si sklamane pozerajúc sa na seba do zrkadla. I vzal som papierový kapesník a už s kľudom anglického džentlmena som poutieral kvapky slín, ktoré z mojich úst nervózne pri týchto myšlienkach na môj verný obraz v zrkadle vyprskli.

Žiadne slová, žiadne problémy! A to je čistá axióma!